Głusi podziękowali siostrom za ich pracę w Polsce

W niedzielę, 2 października 2022 r., na Mszy św. w Ostrowcu Świętokrzyskim obecne były Siostry Salezjanki Najświętszych Serc, które założył św. Filip Smaldone do pracy z niesłyszącymi. Przez kilkanaście lat były obecne w diecezji sandomierskiej, mieszkały w Rudniku nad Sanem w domu ofiarowanym im przez śp. ks. Czesława Walę.

Obecność Matki Generalnej była okazją, aby głusi z Ostrowca Świętokrzyskiego w imieniu wszystkich niesłyszących z diecezji sandomierskiej podziękowali za zaangażowanie sióstr w służbę na rzecz Głuchych. Po wspólnej Eucharystii siostry w towarzystwie osób niesłyszących z Ostrowca Świętokrzyskiego nawiedziły grób ks. inf. Czesława Wali w Kałkowie. Głusi poprowadzili modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia za śp. ks. Czesława. Potem pokazali Siostrom najważniejsze miejsca związane z głuchymi, które są w Kałkowie.

W tym tygodniu Matka Generalna i siostra Rosana wracają do Rzymu. Dziękujemy im za obecność w Polsce i zapraszamy ponownie. Z siostrą Leą i z siostrą Grace zobaczymy się jeszcze w Radomyślu nad Sanem podczas diecezjalnej pielgrzymki głuchych do sanktuarium maryjnego, w niedzielę, 9 października 2022 r.

Aktualności Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce