Głusi z Wrocławia pielgrzymują do Medjugorie

Na tygodniową pielgrzymkę do Medjugorie wyruszyła grupa niesłyszących i słabosłyszących z Wrocławia. Ponad 50 osób pod duchową opieką ks. Tomasza Filinowicza i ks. Pawła Kasprzaka wyjechała ze stolicy Dolnego Śląska w niedzielę 9 lipca 2023 roku. Pielgrzymi zanim dotarli do celu, czyli do Medjugorie, najpierw odwiedzili najpiękniejsze zakątki Chorwacji. Byli więc na Plitwickich Jeziorach, zwiedzili Split, Trogir i Dubrownik. Mieli też jeden dzień na wypoczynek na wybrzeżu Morza Adriatyckiego.

W czwartkowy wieczór dotarli do Medjugorie, by już następnego dnia wczesnym rankiem (gdy jeszcze słońce tak mocno nie doskwierało) wyruszyć na górę Podbrdo, gdzie w 1981 roku zaczęły się objawienia Maryi sześciu młodym osobom. Maryja wciąż wzywa przybywających do pokoju, modlitwy, postu i nawrócenia.

W sobotę pielgrzymi ruszą w drogę powrotną, by w niedzielny poranek być we Wrocławiu. Jak mówi ks. Tomasz Filinowicz – duszpasterz niesłyszących z Wrocławia – niesłyszący bardzo chętnie wyruszają na pielgrzymi szlak. W minionych wraz z Fundacją FONIS udało się zorganizować m.in. pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Fatimy.

Aktualności Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce