Jubileusz 60-lecia Duszpasterstwa w Tychach

27 listopada 2022 roku społeczność niesłyszących Tychów i okolic świętowała jubileusz 60-lecia istnienia Ośrodka Duszpasterstwa Niesłyszących w mieście.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy świętej sprawowanej o godz. 14:00. Eucharystii przewodniczył ks. bp Marek Szkudło, który pochodzi z Tychów. Podczas homilii biskup podkreślał, że od Niesłyszących wszyscy powinni uczyć się wytrwałości i cierpliwości w drodze do spotkania z Bogiem. To właśnie g/Głusi uczą chrześcijan z jaką gorliwością szuka się możliwości uczestniczenia we Mszy czy okazji do zrozumienia Bożego Słowa.

Po Mszy spotkaliśmy się w Restauracji Arena. W obiedzie uczestniczyły 74 osoby. Podczas posiłku można było zapoznać się z historią ośrodka duszpasterskiego. Przywołano postaci poprzednich duszpasterzy, wspominano wydarzenia i sytuacje związane z osobami poszczególnych księży. Przez 60 lat trwania duszpasterstwa niesłyszących, w grupie posługiwało w sumie 14 księży. Część z nich już odeszło do Wieczności.

Jedną z atrakcji obiadu był olbrzymi tort przygotowany przez tyską cukiernię Misztela. Właścicielka tej cukierni znana jest niektórym osobom z telewizyjnego programu Voice of Poland.

Spotkanie trwało do późnego wieczoru. Każdy z nas wrócił do domu wypełniony dobrymi wspomnieniami, które dają nadzieję na przyszłość.

Aktualności Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce