Kalendarz Niesłyszących 2023 – ks. Adam Nowak

W pierwszy dzień nowego miesiąca zapraszamy do zapoznania się z bohaterem kwietniowej karty Kalendarza Niesłyszących 2023. Jest nim ksiądz Adam Nowak – wieloletni duszpasterz niesłyszących w diecezji tarnowskiej.

Ks. Adam Nowak urodził się w Rędzinowicach. Jego rodzice byli nauczycielami. Po II wojnie światowej ukończył szkołę ogólnokształcącą w Mielcu i wstąpił do seminarium duchownego w Tarnowie. Po święceniach kapłańskich pracował kolejno w Łękach Górnych, Brzesku i Tarnowie. Był wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie oraz przez 28 lat prowadził bibliotekę seminaryjną i archiwum diecezjalne. Był inicjatorem i twórcą Duszpasterstwa Niesłyszących diecezji tarnowskiej. Podzielił diecezję na 6 okręgów i dbał o to, aby w każdym z nich pracował kapłan posługujący się językiem migowym. Jest autorem książki pt. “Duszpasterstwo Głuchoniemych”. Ksiądz Adam zmarł w 2020 roku i został pochowany w Tarnowie.

Poniżej prezentujemy biogram księdza Nowaka w Polskim Języku Migowym. Zapraszamy też na stronę www.effatha24.com/kalendarz2023/. Tam zaś znajdziecie migane biogramy wszystkich 12 bohaterów Kalendarza Niesłyszących 2023, przygotowanego przez Fundację FONIS z Wrocławia.