Niesłyszący wrócili do tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa niesłyszący wrócili do tradycji pielgrzymowania do jasnogórskiego sanktuarium. Ponad 400 niesłyszących i słabosłyszących z różnych stron Polski przybyło dziś do Częstochowy. To już 39 Ogólnopolska Pielgrzymka.

Odpowiedzialnym za tegoroczną pielgrzymkę było Duszpasterstwo Niesłyszących we Wrocławiu. Najpierw było podziękowanie ks. Łukaszowi Pasuto za jego 4-letnią posługę na stanowisku Ogólnopolskiego Duszpasterza Niesłyszących, a następnie konferencja wrocławskiego ks. Tomasza Filinowicz o wezwaniu do duchowej walki. Po wspólnej modlitwie różańcowej przyszedł czas na bieżące informacje i działania Duszpasterstwa.

Ostatnim i centralnym punktem uroczystości była Msza Święta w bazylice jasnogórskiej. Przewodniczył jej ks. Wojcech Porzuczek, zaś koncelebrowało 15 kapłanów z różnych stron Polski.

Już dziś wraz z Duszpasterstwem Niesłyszących Archidiecezji Częstochowskiej zapraszamy na jubileuszową 40 Ogólnopolską Pielgrzymkę Niesłyszących na Jasną Górę. Data niezmienna czyli druga sobota miesiąca września. W przyszłym roku będzie to 9 września. Serdecznie zapraszamy!

Aktualności Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce