Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2018r.Dokładny plan:

1 Dzień (4 sierpnia): Odprawa lotniskowa i wylot z Krakowa (Balice) do Tel Avivu. Przylot, odprawa lotniskowa i przejazd do Jerozolimy. Bazylika Bożego Grobu – Msza św., zwiedzanie bazyliki i udział w zamknięciu drzwi bazyliki. Jerozolima nocą. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

2 Dzień (5 sierpnia): Śniadanie. Betlejem. Przejazd do Kościoła Małej Arabki – wspólnota Karmelitańska, przejazd pod Herodion, Pole Pasterzy, Bazylika Bożego Narodzenia, Grota Mleczna – Msza św. Przejazd do Maar Saba – pustynnego klasztoru nad Potokiem Cedron. Przejazd do Ain Kerem – źródło Matki Bożej, Kościół Nawiedzenia NMP, oraz Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 Dzień (6 sierpnia): Śniadanie, Przejazd przez potok Cedron (Wadi Nar), klasztor Teodozjusza, do Betanii. Nawiedzenie Betanii – Kościół Marii, Marty i św. Łazarza – Msza św.. Przejazd na Pustynię Judzką – Wadi Qelt. Klasztor św. Jerzego. Przejazd nad rzekę Jordan (Qasar El Yahud) – miejsca chrztu Jezusa, miejsce wniebowzięcia proroka Eliasza. Przejazd do Jerycha – Drzewo Zacheusza, wejście do klasztoru na Górze Kuszenia, źródła Elizeusza, starożytności Jerycha. Przejazd przez Qumran i kąpiel nad Morze Martwe. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4 Dzień (7 sierpnia): Śniadanie. Wyjazd do Galilei. Cezarea – widok na amfiteatr oraz ruiny zamku, starożytny akwedukt, Hajfa – nawiedzenie karmelitańskiego sanktuarium Stella Maris, ogrody Bahaistów. Przejazd przez równinę Ezdrelon oraz Armagedon do Nazaretu – Bazylika Zwiastowania i Kościół św. Józefa – Żywiciela, nawiedzenie do synagogi w Nazarecie oraz grekoortodoksynego Kościoła Źródła Matki Bożej. Przejazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich – Msza św.. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Nazarecie.

5 Dzień (8 sierpnia): Śniadanie, wyjazd do Galilei. Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Przejazd w okolice Jeziora Galilejskiego: Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba, Kaplica Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – miasto Jezusa i dom św. Piotra. Góra Błogosławieństw – Msza św.. Rejs po Jeziorze Galilejskim i lunch – ryba św. Piotra. Przejazd przez Tyberiadę doliną Jordanu do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

6 Dzień (9 sierpnia): Śniadanie, wyjazd do Jerozolimy. Nawiedzenie Góry Oliwnej: Betfage (początek drogi niedzieli Palmowej) – Msza św., miejsce Wniebowstąpienia, klasztor Pater Noster, panorama Jerozolimy, kościół Dominus Flevit i cmentarz na Górze Oliwnej, Bazylika Konania i Ogród Getsemani, Bazylika Wniebowzięcia NMP, Grota Snu Apostołów, Dolina Potoku Cedron, Kościół św. Anny i Sadzawka Bethesda, Lithostrotos, Stare Miasto – Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego. Przejście do starożytnego grobu w ogrodzie, szkoła biblijna Ecole Biblique – kościół męczeństwa św. Szczepana. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

7 Dzień (10 sierpnia): Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Brama Jafska, Przejście do Kościoła św. Jakuba i zwiedzanie dzielnicy ormiańskiej Jerozolimy, Brama Syjon i Góra Syjon – Kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik żydowski i chrześcijański – Msza św., grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, dzielnica żydowska Starego Miasta (synagoga oraz ściana Płaczu), Cardo, przejście do sadzawki Siloe na pole Hakeldama, dolina Cedron, groby królewskie. Kneset, Menora, Yad Va Shem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

8 Dzień (11 sierpnia): Śniadanie. Spotkanie z Siostrami w sierocińcu w Betlejem. Przejazd do Emmaus – Latrum. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu. Odprawa lotniskowa i wylot. Przylot do Krakowa.


Cena : 800 $ dolarów (USA) + 900 zł.

Cena pielgrzymki zawiera wszystkie koszty (Nie ma żadnych kosztów czy opłat ukrytych.): przelot samolotem, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie (poszerzone – z przewlekłymi chorobami), dobrej klasy hotel (pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe z łazienką), wyżywienie (obfite śniadanie wraz z napojami i obiadokolacja – oba posiłki w formie otwartego bufetu), ryba św. Piotra, przejazdy autokarem, zwyczajowe napiwki, opiekę przewodnika – pilota z licencją, tłumacz j. migowego, wszystkie opłaty związane z wejściem do zwiedzanych obiektów.

Cena nie zawiera jedynie: napojów do kolacji (do kolacji zwyczajowo podawana jest woda z sokiem cytrynowym, pozostałe napoje każdy sam sobie kupuje).

Do kiedy zapisy?
Zapisy na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”.

Przy zapisie, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 900 zł (pozostanie tylko do wpłacenia 800 $). W przypadku rezygnacji, każdy z uczestników proszony jest o znalezienie kogoś na swoje miejsce – zaliczka nie przepada, a za zmianę uczestnika nie jest pobierana żadna opłata.  W innym przypadku, przy braku osoby na zastępstwo, zaliczka przepada.

Uwaga: Paszport winien być ważny minimum pół roku od daty powrotu. Nie może zawierać pieczątek i wiz krajów: Syria, Liban, Iran, Libia.

 KONTAKT Z ORGANIZATOREM:

Ks. Damian Migacz
Duszpasterz Niesłyszących w Tarnowie
al. M.B. Fatimskiej 39, 33-100 Tarnów
e-mail: damianmigacz@diecezja.tarnow.pl
tel. 504 903 710