Uczczą św. Filipa Smaldone

Środowisko niesłyszących i słabosłyszących z Wrocławia wraz ze swoimi bliskimi uczczą św. Filipa Smaldone. Dnia 4 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie św. Filipa, który jest patronem niesłyszących i słabosłyszących. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

W niedzielę 6 czerwca o godzinie 12.00 w kościele NMP na Piasku we Wrocławiu zostania odprawiona Msza Święta z okolicznościowym kazaniem. Msza będzie też transmitowana na żywo przez internet. Aby z niej skorzystać należy odwiedzić profil facebookowy Duszpasterstwa Niesłyszących we Wrocławiu.

Msza Święta będzie kulminacyjnym momentem świętowania, ale to nie wszystkie atrakcje. W tym roku z powodu trwającej epidemii nie odbędzie się festyn w formie tradycyjnej. Fundacja FONIS przygotowuje jednak Festyn św. Filipa Smaldone w nieco innej formie. Niesłyszący i słabosłyszący oraz osoby związane z ich środowiskiem będą mogły uczestniczyć w trzech internetowych konkursach: plastycznym (dla dzieci), fotograficzno-filmowym (dla seniorów) oraz w konkursie wiedzy ogólnej. Szczegóły na stronie www.fonis.pl.

Oczywiście relację z wydarzenia znajdziecie także na naszej stronie internetowej www.effatha24.com