W czym jesteś podobny do Boga?

W czym jesteś podobny do Boga? Odpowiedzi na to pytanie szuka ks. Bogdan Kołodziejski z portalu „Podobni od zawsze”, który do jednego z wielkopostnych nagrań zaprosił niesłyszącą Alicję z Duszpasterstwa Niesłyszących we Wrocławiu. Zapraszamy do oglądania świadectwa Alicji.
Druga część nagrania jest opatrzona napisami, jednak w pierwszej części (czyli we wprowadzeniu ks. Bogdana) napisów brak. Dlatego poniżej zamieszczamy jej treść:
Pracuję od wielu lat z osobami niesłyszącymi i są to wspaniali ludzie mimo tego ,,że są niepełnosprawni i zmagają się w życiu z różnymi trudnościami”. Te osoby mają parę cech które ich wyróżniają. Między innymi są to osoby które bezpośrednie, nie rozważają nad tym co wypada, a czego nie wypada powiedzieć/robić. Całe to środowisko ma zupełnie inne poglądy na świat/zachowanie/podejście do życia niż środowisko osób słyszących. Co więcej, osoby niesłyszące dostrzegają wszystkie szczegóły napotkane na drodze. Przykładem tego jest język migowy. Niesłyszący posługują się tym językiem opisując szczegółami/elementami słowa, które chcą przekazać. Bóg jest właśnie taką osobą, która stworzyła wszystko w każdym najmniejszym szczególe i przemawia do nas bezpośrednio. I tutaj widzę to podobieństwo.