Wrocławianie z pielgrzymką w Licheniu

W niedzielne południe 12 czerwca 2022 roku grupa seniorów z Klubu Seniora “Integracja” zgromadziła się na wrocławskim Ostrowie Tumskim, aby wspólnie przeżyć kolejną przygodę. Tym razem był to dwudniowy wyjazd do Lichenia. Uczestniczyło w nim 28 seniorów, którzy mogli liczyć na pomoc zarówno tłumacza języka migowego jak i opiekuna grupy.

W drodze do Starego Miasta, gdzie przewidziany był nocleg, zatrzymaliśmy się na niedzielny obiad. Posiliwszy się nieco wyruszyliśmy w dalszą drogę, by w godzinach popołudniowych dotrzeć do Pensjonatu nad zalewem. Urocze miejsce położone w pobliżu Konina miało także ten plus, że obsługa była bardzo miła i życzliwa wobec naszych niesłyszących seniorów. Wieczór upłynął nam na spacerach, kibicowaniu polskim siatkarzom i wspólnym biesiadowaniu połączonym z grillowaniem.

Po pysznym śniadaniu ruszyliśmy w kierunku Lichenia. Nim jednak dotarliśmy do sanktuarium zatrzymaliśmy się w Lasku Grąblińskim, w którym w 1850 roku Maryja objawiła się ubogiemu pasterzowi Mikołajowi. O tym i o innych historiach związanych z Licheniem opowiedziała nam barwnie pani przewodnik, gdy już dotarliśmy do celu. Wprawdzie zwiedzanie upłynęło nam pod znakiem parasola, bowiem padał deszcz, to jednak dobre nastroje nie opuszczały naszych seniorów.

Po Mszy Świętej i obiedzie w Licheniu był czas wolny. Niektórzy poszli na lody, inni na zakup pamiątek, a jeszcze inni udali się na wieżę widokową lub spacer. Około godziny 15 ruszaliśmy już w drogę powrotną, by wieczorem dotrzeć do Wrocławia.

Aktualności Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce