Wojciech Bartnik o sile męskiej wiary

W piątkowy wieczór 26 listopada 2021 roku grupa mężczyzn uczestniczyła we Wrocławiu w spotkaniu z Wojciechem Bartnikiem. Jest to pochodzący z Oleśnicy polski bokser i trener bokserski, brązowy medalista olimpijski w wadze półciężkiej. W spotkaniu w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej wzięło udział ponad 100 mężczyzn. Wśród nich była również grupa mężczyzn niesłyszących.

Organizatorem piątkowego wydarzenia była wrocławska wspólnota Mężczyźni Świętego Józefa, zaś Fundacja FONIS zapewniła tłumaczenie spotkania na Polski Język Migowy. Najpierw, jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem, niesłyszący spotkali się na kolacji u ks. Tomasza – wrocławskiego duszpasterza niesłyszących. Po strawie dla ciała, był czas na pokarm duchowy. Uczestnicy poszli do kościoła świętych Apostołów Piotra i Pawła, by tam uczestniczyć we Mszy Świętej i w spotkaniu z p. Wojciechem Bartnikiem. Mówił on nie tylko o boksie, ale też o swoim życiu prywatnym. Wielokrotnie podkreślał, że tym, co daje mu siłę jest wiara i zaufanie Bogu. Zachęcił też zebranych mężczyzn do codziennej modlitwy różańcowej.

Spotkanie z Wojciechem Bartnikiem zakończyło się spotkaniem przy kawie i ciastku. Uczestnicy mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z zaproszonym Gościem oraz na chwilę indywidualnej rozmowy. Jak relacjonują wrocławscy niesłyszący uczestnicy wczorajszego spotkania było ono bardzo ciekawe. Z zainteresowaniem przyjęli świadectwo znanego sportowca, który mówił o swojej wierze.

Aktualności Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce