Ogólnopolskie Rekolekcje dla młodzieży niesłyszącej w Poznaniu

Młodzież niesłysząca spotkała się z Prymasem i Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Do jutra w Poznaniu potrwają Ogólnopolskie Rekolekcje Młodzieży Niesłyszącej pod hasłem „Źródła wiary”.

Abp Stanisław Gądecki przewodniczył Mszy św. w katedrze poznańskiej. „Wiara to rozumne zaufanie znakom, które stoją przy naszej drodze. Najważniejsze jest to, kim się stajemy jako ludzie, którzy zaufali Bogu” – mówił metropolita poznański. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachęcał uczestników rekolekcji, by trzymali się wiary w Boga i pamiętali o tym, kim staną się jako ludzie wierzący. „Niedawno byłem w Budapeszcie na procesji ku czci św. Stefana. Cała Msza św. była w języku węgierskim, czułem się trochę tak jak wy, bo nie mogłem wszystkiego zrozumieć” – mówił abp Gądecki. Homilia i teksty liturgiczne tłumaczone były na język migowy przez kilku tłumaczy.

W poznańskich rekolekcjach bierze udział blisko 90 osób z całej Polski. Celem spotkania jest integracja młodzieży i budowanie wspólnoty na płaszczyźnie wiary. W poznańskich rekolekcjach uczestniczą także duszpasterze niesłyszących z Wrocławia, Tarnowa, Lublina, Katowic i Rzeszowa. „Ten czas rekolekcji, to wspaniała okazja, aby integrować środowisko niesłyszących i dawać sobie nawzajem świadectwo wiary, że nie tylko w moim mieście wierzą w Jezusa, ale także w innych miejscowościach w całej Polsce. To przekonanie buduje młodych w mężnym przeżywaniu wiary na co dzień” – mówi ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz niesłyszących w Tarnowie. W tym roku, po raz czwarty są organizowane takie rekolekcje. Pierwsze odbyły się w Tarnowie, w związku z organizowanymi Światowymi Dniami Młodzieży w 2016 r., potem we Wrocławiu, Przemyślu, a w tym roku w Poznaniu.

źródło: www.ekai.pl