Aby dobrze przeżyć Adwent…

We wczorajszej audiencji ogólnej (środa, 25 listopada) papież Franciszek zachęcał, aby dobrze przeżyć Adwent, który zbliża się wielkimi krokami. Na zakończenie audiencji, która odbyła się w Bibliotece Pałacu Apostolskiego, a była transmitowana przez media watykańskie, Ojciec Święty zwrócił się do Polaków i powiedział:

Za kilka dni rozpocznie się okres Adwentu. Niech radosne oczekiwanie na przyjście Zbawiciela, który stał się człowiekiem podobnym do nas, napełni Wasze serca nadzieją i pokojem. Najświętsza Panna Maryja, Niepokalana, którą będziecie czcić w Waszych kościołach, odprawiając Msze Święte Roratnie, niech Wam towarzyszy w drodze do Narodzenia Syna Bożego. Z serca Wam błogosławię.

Z radością informujemy, że w naszym Duszpasterstwie trwają prace, które mają pomóc niesłyszącym i słabosłyszącym w Polsce dobrze przeżyć Adwent. Kilku kapłanów z różnych stron naszego kraju postanowiło przygotować krótkie rozważania na każdy dzień Adwentu. Powstanie więc 26 krótkich filmików w języku migowym, które będą nawiązywały do Ewangelii danego dnia. Codziennie rano nowy film będzie publikowany na stronie Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce.

Na taką formę zdecydowaliśmy się z powodu trwającego stanu epidemii COVID-19. Ponieważ stacjonarne rekolekcje są w wielu miejscach niemożliwe przygotowujemy ofertę internetową. W jej realizacji pomoże nam Fundacja FONIS z Wrocławia, która zadba o montaż, stworzenie napisów, a także systematyczną publikację filmów.