Aktywnie, odważnie, bez kompleksów…

Aktywnie, odważnie, bez kompleksów – tak o działalności Fundacji FONIS mówią autorzy programu “Spotkania w świecie ciszy”. W odcinku wyemitowanym w sobotę 23 stycznia 2021 roku w TVP3 została przedstawiona działalność fundacji założonej przez wrocławskiego duszpasterza niesłyszących. Wśród inicjatyw podejmowanych przez organizację nie brakuje działań służących duszpasterstwu niesłyszących.

W programie wystąpiły zarówno osoby niesłyszące jak i słyszące, która zaangażowane są w działalność Fundacji FONIS. Opowiadają między innymi o organizacji festynu św. Filipa Smaldone, pielgrzymek i  wakacyjnych rekolekcji dla młodzieży niesłyszącej i słabosłyszącej, o kilkuletniej tradycji wydawania Kalendarza Niesłyszących oraz o wielu innych aktywnościach. Zapraszamy do oglądania magazynu przygotowanego przez p. Barbarę Franosz. Film jest dostępny na stronie internetowej TVP3.

Fundacja FONIS od lat współpracuje z Ogólnopolskim Duszpasterstwem Niesłyszących, czego przykładem może być choćby cykl rozważań adwentowych „Aby dobrze przeżyć adwent” lub też baza filmów w języku migowym z czytaniami na niedziele i uroczystości „Liturgia Słowa w języku migowym”

Zapraszamy więc do odwiedzenia strony fundacji: www.fonis.pl. Zapraszamy również do wsparcia jej działalności. Można to uczynić na dwa sposoby:

  1. przez przelew zatytułowany DAROWIZNA na konto fundacji (numer konta: 37 1750 0012 0000 0000 2932 3992 Fundacja FONIS, ul. Katedralna 4/1, 50-328 Wrocław)
  2. przez przekazanie 1% podatku na rzecz fundacji (w deklaracji podatkowej należy wpisać numer KRS Fundacji FONIS czyli 0000543679