Europejskie Spotkanie Młodych Taize we Wrocławiu już za nami

Europejskie Spotkanie Młodych dobiegło końca w pierwszym dniu nowego roku. Wśród około 15 tysięcy uczestników była także grupa młodzieży niesłyszącej, a w niej obok wielu Wrocławian znaleźli się reprezentanci z diecezji warszawskiej, poznańskiej oraz katowickiej. Poniżej krótka relacja z wydarzenia przygotowana przez Duszpasterstwo Niesłyszących we Wrocławiu oraz kilka zdjęć.

Nasza grupa wpisując się spotkania Taize we Wrocławiu realizowała swój indywidualny program. To znaczy, że oprócz modlitw razem z wszystkimi uczestnikami i pracy w grupach mieliśmy czas na zwiedzanie Wrocławia, wizytę w ogrodzie zoologicznym i na lodowisku, wspólne gry oraz oglądanie filmu.
Niezwykłym doświadczeniem było spotkanie z niesłyszącą siostrą Judytą z Niemiec, która dołączyła do nas w drugim dniu ESM. Podzieliła się z nami świadectwem swojego powołania, co dobrze wpasowało się w realizowany przez nas temat powołania (do małżeństwa, kapłaństwa, życia zakonnego i samotności).
Noc sylwestrowa rozpoczęła się od modlitwy w katedrze wrocławskiej o pokój na świecie. O północy wznieśliśmy toast i złożyli sobie noworoczne życzenia. Chwilę potem wraz z młodzieżą z innych krajów uczestniczyliśmy w święcie narodów. Tradycyjnie już zaprosiliśmy wszystkich do zabawy w głuchy telefon.
Dziękujemy Wam Kochani za wspólnie spędzony czas i wszystkie piękne przeżycia. A za rok zapraszamy do Turynu na kolejne Europejskie Spotkanie Młodych Taize.