Film „Opiekun” z napisami dla niesłyszących

Dziś – w liturgiczny dzień świętego Józefa – mamy dla Was miłą niespodziankę. Rafael Media Sp. z o.o., która jest dystrybutorem filmu „Opiekun” przygotowała napisy dla osób niesłyszących. Zachęcamy do zorganizowania wspólnego wyjścia do kina na seans filmu poświęconego świętemu Józefowi.

Film „Opiekun” opowiada historię znakomicie zapowiadającej się skrzypaczki filharmonii i jej męża, ambitnego dziennikarz lokalnego radia, którzy przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna interesować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny.

Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?

„Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

Aktualności Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce