Już jest Kalendarz Niesłyszących 2021

Dziś otrzymaliśmy informację, że jest już Kalendarz Niesłyszących 2021. Podobnie jak w poprzednich latach przygotowała go Fundacja FONIS z Wrocławia. Tym razem jest on poświęcony największym międzynarodowym wydarzeniom związanym ze światem osób niesłyszących i słabosłyszących.

Na kolejnych stronicach Kalendarza Niesłyszących 2021 znajdziemy zwięzły opis różnych inicjatyw organizowanych przez niesłyszących i słabosłyszących z różnych stron świata. Obok wydarzeń o charakterze religijnym znajdziemy w nim również wydarzenia sportowe, kulturalne i związane z  nauką. Każdy miesiąc jest też opatrzony kolażem zdjęć przygotowanym przez niesłyszącą graficzkę. Ponieważ – jak mówią twórcy – nie wszyscy organizatorzy zgodzili się na udostępnienie swoich zdjęć archiwalnych, musieliśmy korzystać z różnych źródeł. Wśród wydarzeń zaplanowanych na zbliżający się rok 2021 znalazły się Europejskie Spotkanie Niesłyszących Katolików oraz Dzień św. Filipa Smaldone. Poniżej prezentujemy przykładowe stronice kalendarza:

Kalendarz Niesłyszących 2021 jest kolejnym już kalendarzem wydanym przez fundację związaną z Duszpasterstwem Niesłyszących i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej. W poprzednich otrzymaliśmy kalendarze poświęcone słynnym postaciom związanym ze światem ciszy (rok 2020), pielgrzymkom niesłyszących w Polsce (rok 2019) czy też stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości (rok 2018). W tym roku wydanie kalendarza wsparł bank Credit Agricole. Wszystkich zainteresowanych nabyciem kalendarza odsyłamy do Fundacji FONIS (tel. 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej fundacji: www.fonis.pl.

 

www.effatha24.com – bieżące informacje z Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce