Kurs PJM A1 – profil katechetyczny

Serdecznie zapraszamy kleryków, kapłanów i katechetów na kurs Polskiego Języka Migowego na poziomie A1. Kurs odbędzie się we Wrocławiu w dniach 26 czerwca – 6 lipca 2023 roku we Wrocławiu. Będzie obejmował 90 godzin: 64 godziny wykładowe i 26 godzin praktycznych (codzienna Msza Święta w języku migowym, spotkanie z członkami Duszpasterstwa Niesłyszących we Wrocławiu, konsultacje). Zajęcia poprowadzi ks. Tomasz Filinowicz – ogólnopolski Duszpasterz Niesłyszących oraz niesłysząca Alicja Zawada z Fundacji FONIS we Wrocławiu.

Koszt udziału w kursie wynosi 2500zł. Kwota ta obejmuje koszt noclegów z wyżywieniem w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu (1500zł) oraz koszt samego kursu (1000zł). Informujemy, że kursanci mogą we własnym zakresie starać się o dofinansowanie w PFRON w zakresie kosztów samego kursu (szczegółowe informacje o możliwości korzystania z dofinansowania PFRON na stronie tejże instytucji: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/zadania-ustawowe/dofinansowanie-kosztow/).

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do 15 czerwca lub do wyczerpania miejsc. Aby się zapisać należy wysłać wypełniony FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY na adres mailowy kontakt@fonis.pl. W zwrotnej odpowiedzi otrzymacie potwierdzenie udziału w kursie oraz broszurę informacyjną organizatora szkolenia w postaci pliku cyfrowego (jako załącznik należy ją dołączyć do wniosku o dofinansowanie w serwisie https://portal-ipfronplus.pfron.org.pl/).

Aktualności Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce