Miłość nie jedno ma imię

Miłość nie jedno ma imię – tak kazanie w języku migowym na 2 niedzielę Wielkiego Postu rozpoczął ks. Tomasz Filinowicz. Wrocławski duszpasterz niesłyszących odwołując się do doświadczenia miłości ludzkiej, zwłaszcza tej łączącej dziecko z mamą i tatą, przedstawił obraz Bożej miłości.

Ten, kto kocha, gotów jest zrobić dla kochanej osoby wszystko. Abraham kocha swojego jedynego syna Izaaka, ale gotów jest złożyć go Bogu w ofierze, bo bardziej kocha Boga. Tak też jest z Bożą miłością. Bóg, który ukochał świat, dał swojego Syna Jednorodzonego. Zgodził się na jego śmierć, aby nas odkupić. Dlatego w krzyżu chcemy widzieć nie tylko cierpienie, ale przede wszystkim miłość. 

Zwieńczeniem kazania było nawiązanie do obchodzonego dziś w Kościele w Polsce Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Misjonarze bowiem są ludźmi, którzy prawdę o Bożej miłości niosą na cały świat. Aktualnie w 99 krajach świata pracuje 1838 misjonarzy i misjonarek z Polski. W minionym roku Dzieło Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji przekazało na pomoc dla najuboższej ludności w krajach misyjnych, dotkniętej przez pandemię koronawirusa 2,6 mln zł.

Chętnych do wsparcia polskich misjonarzy zapraszamy na stronę Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Znajdziecie tam również informacje o prowadzonych projektach i inicjatywach misyjnych, a także materiały formacyjne. Serdecznie zapraszamy!