Msza z tłumaczem migowym w TVP

Msza z tłumaczem migowym w TVP. Dla wielu niesłyszących dzisiejszy poranek był miłym zaskoczeniem. A to za sprawą transmisji Mszy Świętej z Krakowa Łagiewnik, a dokładniej mówiąc za sprawą osoby tłumacza. Dziś bowiem w okienku tłumacza pojawił się ks. Damian Migacz – duszpasterz niesłyszących z Tarnowa.

Przy okazji przypominamy, że w obecnej sytuacji panującej w Polsce, czyli w czasie epidemii COVID-19 wierni mogą uczestniczyć we Mszy Świętej transmitowanej przez media. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że transmisja nie zastępuje Mszy Świętej. Jednak w sytuacji, gdy ktoś z ważnego powodu (np. choroba, zamknięcie kościołów, lęk przed zarażeniem, itp.) nie uczestniczy w liturgii nie zaciąga grzechu. Powinien natomiast, w miarę możliwości, korzystać z innych form świętowania Dnia Pańskiego, a takim jest między innymi udział w transmisji Eucharystii „na żywo”.

W wielu miastach w Polsce w związku z epidemią duszpasterze niesłyszących udostępniają w internecie Msze Święte w języku migowym. Ponadto w każdą niedzielę o godz. 7 jest prowadzona transmisja Mszy z krakowskich Łagiewnik z tłumaczeniem na język migowy.

 

www.effatha24.com – bieżące informacje z Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce