Niesłyszący z Dolnego Śląska pielgrzymowali do Henrykowa

Tradycyjnie w ostatnią sobotę sierpnia, która w tym roku przypadła 27 sierpnia, do Henrykowa przybyli niepełnosprawni wraz ze swymi rodzinami i przyjaciółmi. Już po raz trzynasty Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej zorganizowało pielgrzymkę z piknikiem integracyjnym, na którą tłumnie przybywają osoby z różnymi niepełnosprawnościami z różnych stron Dolnego Śląska. Wśród pielgrzymów uczestniczących w dzisiejszym wydarzeniu była również ponad 50-osobowa grupa niewidomych i niesłyszących związanych z Duszpasterstwem Niesłyszących i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy różańcowej w henrykowskiej świątyni, po której rozpoczęła się Msza Święta. Kazanie wygłosił ks. Tomasz Filinowicz – wrocławski duszpasterz niesłyszących i niewidomych, zachęcając zebranych, aby pomnażali talenty otrzymane od Pana Boga. I nieważne czy jest ich pięć, dwa czy tylko jeden. Ważne, aby je pomnażać. Aby to uczynić potrzebny jest wysiłek, praca i zaangażowanie. Doskonałym przykładem takiej postawy jest beatyfikowana przed rokiem matka Elżbieta Róża Czacka.

Po Mszy Świętej uczestnicy prowadzeni przez orkiestrę dętą przeszli na przyklasztorny plac, gdzie odbyła się część piknikowa. Był tradycyjny bigos i występy artystyczne. Ponadto chętni mogli zwiedzić pocysterski klasztor i poznać jego historię.

Aktualności Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce