Nowe punkty Duszpasterstwa Niesłyszących

Nowe punkty Duszpasterstwa Niesłyszących. W Polsce i na świecie trwa stan epidemii COVID-19, zaś rządzący wprowadzają kolejne obostrzenia i nakazują zamykanie wielu przestrzeni. Wbrew temu trendowi w diecezji płockiej powstały nowe punkty Duszpasterstwa Niesłyszących.

Dotychczas na terenie diecezji płockiej działał tylko jeden punkt duszpasterski w Płocku. Dojazd na Mszę dla wielu niesłyszących był bardzo trudny lub nawet niemożliwy. Niektórzy mieli do pokonania ponad 100 km. Dlatego płoccy Duszpasterze postanowili uruchomić kolejne trzy punkty w różnych stronach diecezji. Nowe punkty powstały w Rypinie, Mławie i Pułtusku.

Aktualnie więc niesłyszący i słabosłyszący z diecezji płockiej mogą korzystać z sakramentów w języku migowym w następujących miastach:

  • Pułtusk – parafia św. Jana Pawła II (ulica Piotra Skargi 4a) – pierwsza środa miesiąca, godz. 15
  • Płock – szkoły katolickie (ulica Nowowiejskiego 2) – druga środa miesiąca, godz. 16
  • Mława – parafia Świętej Rodziny (ulica Wyszyńskiego 2) – trzecia środa miesiąca, godz. 16
  • Rypin – parafia Świętej Trójcy (ulica Jana Pawła II 11) – czwarta środa miesiąca, godz. 15.30

Oczywiście w związku z epidemią koronawirusa wszystkie Msze Święte są transmitowane on-line w internecie. Aby z nich skorzystać zajrzyjcie na profil Duszpasterstwa Niesłyszących i Słabosłyszących Diecezji Płockiej. Zapraszamy także na stronę Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce – www.effatha24.com. Tu znajdziecie bieżące informacje dotyczące działania duszpasterstw w całym kraju.