Pielgrzymka Głuchych do Kałkowa

3 lipca 2021 roku odbędzie się Pielgrzymka Głuchych do Kałkowa. Jak informuje p. Antoni Morawski będzie to już 29 ogólnopolska pielgrzymka. Program wypraktykowany w minionych latach pozostaje bez zmian. Uroczystość zacznie się więc o godzinie 11.30 od możliwości skorzystania z sakramentu spowiedzi, a zaraz potem o godzinie 12.00 będzie Msza Święta.

Organizatorzy przewidują możliwość odprawienia Mszy Świętej przy ołtarzu polowym, jeśli będzie więcej niż 300 uczestników. Jeśli liczba ta nie zostanie przekroczona, wówczas Msza Święta będzie w głównym kościele. Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy udadzą się do grobu ks. Czesława Wali, by tam oddać cześć wielkiemu Przyjacielowi Głuchych w pierwszą rocznicę jego śmierci. Następnie uczestnicy zatrzymają się przy figurze Chrystusa na krótką modlitwę. Po części modlitewnej będzie okazja do wspólnej rozmowy i wspomnień.

Organizatorzy informują również o możliwości noclegu z piątku na sobotę oraz zamówienia posiłku w jednym z dwóch dostępnych w Kałkowie miejsc. Szczegółowe informacje możecie otrzymać pod numerem telefonu 660 158 239.

Za rok przypadnie jubileuszowa 30 pielgrzymka. Jeśli tylko epidemia nie przeszkodzi, to odbędzie się ona w bardziej uroczystej formie. Organizatorzy chcieliby, by przy tej okazji został odsłonięty pomnik – popiersie ks. Czesława Wali – wieloletniego organizatora pielgrzymek do Kałkowa. Zapraszamy do wsparcia finansowego tego przedsięwzięcia.

Zaproszenie w języku migowym i szczegółowe informacje przygotował p. Antoni Morawski. Aby je obejrzeć kliknij tutaj.