Płoccy głusi na wakacjach

Wakacje to okres najbardziej kojarzony z przerwą od szkoły, ale przecież letnie miesiące to także czas wielu wyjazdów i wycieczek. W tym roku Duszpasterstwo Niesłyszących z Płocka zorganizowało dla swoich podopiecznych dwudniowe zwiedzanie Torunia i Ciechocinka.

W Toruniu poznaliśmy historię miasta i kilka jego najbardziej znanych legend. Zwiedziliśmy jego najciekawsze zabytki – bramę miasta, krzywą wieżę, spichlerz, rynek, ratusz, kościół pw. Ducha Świętego, katedrę, a także dom i pomnik Mikołaja Kopernika. Obejrzeliśmy piękną panoramę Torunia podczas rejsu statkiem po Wiśle. Odwiedziliśmy „Żywe Muzeum Piernika”, gdzie nie tylko poznaliśmy tajemnice toruńskich wypieków, ale także sami spróbowaliśmy naszych sił w ich przygotowywaniu. Zobaczyliśmy także Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II podziwiając jego bogactwo obrazów, rzeźb, witraży i malowideł.

W Ciechocinku przede wszystkich cieszyliśmy się piękną pogodą podczas długiego spaceru alejkami parku zdrojowego, podziwiając intrygujące fontanny i zachwycające kompozycje kwiatowe. Główną atrakcją były oczywiście tężnie i oddychanie niemalże „morskim” `powietrzem.

Podczas całej wycieczki towarzyszyła nam modlitwa, codzienna Msza Święta i oczywiście wspólnotowa atmosfera, dzięki czemu wyjazd był jeszcze bardziej owocny i radosny.

Co będzie za rok?:)