Polsko-niemiecka współpraca Duszpasterstwa Niesłyszących

Duszpasterstwo Niesłyszących Archidiecezji Poznańskiej współpracuje z jedną z bawarskich parafii. Oto relacja z wizyty przedstawicieli Duszpasterstwa i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Poznania w Niemczech.
W dniach od czwartku 8 grudnia do poniedziałku 12 grudnia 2022 roku gościli nas nasi Przyjaciele z Parafii Ojca Maxa w Ebrantshausen w Bawarii.
W wydarzeniu brali udział: Pani Wicedyrektor Arleta, Pani Małgorzata i Pani Karina, uczniowie OSW i Kacper nasz absolwent i ministrant wraz ze swoim tatą. Kacper zaskarbił sobie względy Pani Bürgermeister. ??
Zwiedziliśmy Drezno, Monachium, Mainburg, natomiast w sobotę ks. Marcin pokazał nam zakamarki swojego ulubionego niemieckiego miasta – Ratyzbony.
W sobotę wieczorem w kościele w Ebrantshausen odbył się koncert charytatywny na rzecz naszego OSW.
Wielką naszą dumą był występ zespołu Gospel Joy, który niedawno wystąpił w programie Mam Talent, a w którym śpiewa nasza Pani Karina.
Po koncercie odbyło się spotkanie integracyjne z Parafianami.
Przyjęcie naszej grupy zorganizował znany nam Ojciec Maximilian (mig: BIAŁY Zakonnik ??) oraz rodzina Państwa Kaltnerów wraz z całą Parafią.
Odwiedził nas też ks. Lukas z Wiednia, który w niedzielę podczas odprawianej przez ks. Marcina Mszy Świętej wygłosił kazanie.
Nasze Duszpasterstwo oraz OSW współpracują z niemiecką parafią w Ebrantshausen już od 4 lat.
Niedawno gościlismy Państwa Kaltnerów w Poznaniu.