Przygotowując się do świąt Wielkiej Nocy

Trwają przygotowania do świąt Wielkiej Nocy. Obejmują one rozmaite przestrzenie, o czym możemy się przekonać zaglądając do Duszpasterstw Niesłyszących w poszczególnych miastach. Relację z Instytutu Głuchoniemych w Warszawie przygotowała redakcja „Spotkań w świecie ciszy”. Możecie ją obejrzeć na stronie www.regiony.tvp.pl

Także z kamerą do świąt przygotowuje się Duszpasterstwo Niesłyszących w Poznaniu. Ks. Marcin zaprosił arcybiskupa Stanisława Gądeckiego do współpracy. Efekt pewnie będziemy mogli zobaczyć wkrótce na profilu Duszpasterstwa Niesłyszących Archidiecezji Poznańskiej.

Uczniowie Ośrodka dla Niesłyszących w Raciborzu przygotowali inscenizację o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Uczyniły to pod czujnym okiem s. Moniki i s. Barbary.

Obok tych okołoświątecznych działań przeżywamy również Liturgię Triduum Paschalnego. W Duszpasterstwie Niesłyszących we Wrocławiu Głusi uczestniczyli w Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, w Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek i wkrótce przeżywać będą Wigilię Paschalną Wielkiej Nocy.

Aktualności Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce