Rekolekcje w Laskach

Rekolekcje w Laskach. Jak informuje Krajowe Duszpasterstwo Niewidomych w podwarszawskich Laskach planowane są rekolekcje dla głuchoniewidomych. Czy w związku z epidemią koronawirusa i nowymi obostrzeniami organizatorzy zrezygnują z wcześniejszych planów? O tym mówi komunikat, który otrzymaliśmy przed kilkoma dniami. Jego treść przedstawiamy poniżej:

Witajcie Kochani

Wielkimi krokami zbliża się Adwent. Krajowe Duszpasterstwo Niewidomych miało i ma w planie zorganizowanie rekolekcji adwentowych w dniach 4-6 grudnia 2020 r. w Domu Rekolekcyjnym w Laskach dla osób z dysfunkcją słuchu i wzroku, a tematem przewodnim jest: „Spotkać Jezusa w Tajemnicach Radosnych Różańca św.”

W związku z trwającą pandemią COVID 19 trudno dziś powiedzieć, czy one się odbędą, czy też będziemy musieli je odwołać. Obecnie czekamy na rozwój sytuacji i komunikaty rządowe dotyczące ograniczeń.

Proszę zarezerwujcie sobie wstępnie termin w waszych kalendarzach.

Piotr Markiewicz, siostra Ludmiła

Rekolekcje dla środowiska osób głuchoniewidomych mają już ponad 20 letnią historię. U jej początków są Małgorzata Jastrzębska i Grzegorz Kozłowski. Natomiast od dwóch lat organizacją rekolekcji zajmuje się Krajowe Duszpasterstwo Niewidomych z siedzibą przy klasztorze Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża przy ul. Piwnej 9/11 w Warszawie. Same zaś rekolekcje odbywają się w Domu Rekolekcyjnym w Laskach. Organizatorzy zapraszają głuchoniewidomych dwa razy w roku: w czasie adwentu oraz w czasie Wielkiego Postu.

 

www.effatha24.com – Bieżące informacje z Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce