Światowy Dzień Chorych

11 lutego w Kościele Katolickim jest obchodzony jako wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Od roku 1993, zgodnie z decyzją św. Jana Pawła II, w tym dniu również obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji dziś w wielu kościołach sprawowane były Msze, w których modlono się za chorych i za tych, którzy się nimi opiekują.

We Wrocławiu uroczystościom związanym z obchodami Światowego Dnia Chorych przewodniczył biskup Andrzej Siemieniewski. Msza Święta była tłumaczona na język migowy przez ks. Tomasza Filinowicza, zaś niesłyszący i słabosłyszący mogli w niej uczestniczyć dzięki transmisji wideo. Na zakończenie uczestnicy złożyli biskupowi Andrzejowi życzenia, gdyż właśnie dziś przeżywa on 15 rocznicę przyjęcia święceń biskupich.

Zapraszamy do zapoznania się z historią cudownych objawień Matki Bożej w Lourdes w 1858 roku. Film w języku migowym przygotował ks. Damian Migacz, który przed laty wraz z grupą niesłyszących odwiedził francuskie sanktuarium. Aby go obejrzeć zapraszamy tutaj.