Szkoła rodzenia w języku migowym

Dzień Matki i Dzień Ojca to wyjątkowe dni w kalendarzu, bo i wyjątkowe jest macierzyństwo i ojcostwo. Z myślą o tych, którzy nie usłyszą nigdy od swoich dzieci „mamo!” i „tato!” Fundacja FONIS realizuje wyjątkowy projekt. Szkoła rodzenia w języku migowym to cykl filmów edukacyjnych bezpłatnie udostępnianych osobom G/głuchym i słabosłyszącym, przygotowującym się do wejścia w rolę Mamy i Taty.

Autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS rozpoczął się już w 2021 roku. Aktualnie dostępnych jest 10 nagrań, które poruszają m.in. następujące zagadnienia: pielęgnacja noworodka, chustowanie, trudności emocjonalne w okresie poporodowym czy dolegliwości ciążowe. Sukcesywnie powiększa się baza filmów z Polskim Językiem Migowym, w których różni specjaliści (położna, fizjoterapeuta, psycholog) na co dzień towarzyszący osobom przygotowującym się do rodzicielstwa wyjaśniają treści często niedostępne dla osób z niepełnosprawnością słuchu. Nagrania dostępne są w dwóch wersjach:

– z tłumaczem Polskiego Języka Migowego – ogólnodostępne na stronie Fundacji FONIS (https://www.fonis.pl/szkola-rodzenia-w-jezyku-migowym/)

– z napisami – dostępne po kontakcie z Fundacją FONIS (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl).

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae , która udostępnia bazę lokalową i dydaktyczną niezbędną do nagrań. Swoim patronatem projekt objęło Biuro Wrocław bez Barier.

Aktualności Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce