Zakończenie roku, poświęcenie aut i pożegnanie kapłana

Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę przed wakacjami w punkcie duszpasterskim niesłyszących w Ostrowcu Świętokrzyskim po Mszy św. następuje obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenia samochodów. W tym roku swoją obecnością zaszczyciła nas liczna grupa z sąsiedniej diecezji.
Głusi z Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic uczestniczą we Mszach św. sprawowanych w języku migowym w kolegiacie św. Michała Archanioła. Ich duszpasterzem jest ks. Aleksander Zdun. W niedzielę, 18 czerwca 2023 r. po raz ostatni przed przerwą wakacyjną spotkali się na Mszy św., a następnie przy wspólnym posiłku. Msze św. zostaną wznowione od września.

Także w ośrodku duszpasterskim w Stalowej Woli zakończono rok pracy formacyjnej. Była to też okazja, aby podziękować ks. Piotrowi. Najpierw jako wikariusz w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie, potem z parafii w Zarzeczu ks. Piotr Grabowski dojeżdżał, aby odprawiać Mszę św. w j. migowym dla niesłyszących w Stalowej Woli. Od 1 lipca 2023 r. następuje zmiana.

Aktualności Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce