Zasłuchać się sercem w Serce Jezusa

Zasłuchać się sercem w Serce Jezusa. W sobotni dzień we wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny 18.11.2023 r. odbyło się spotkanie dla młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej. Młodzi spotkali się na Dniu Skupienia w Domu Generalnym Sióstr Bożego Serca Jezusa we Wrocławiu, by wspólnie „zasłuchać się sercem w Serce Jezusa”.  Wśród przybyłych były osoby z okolic Krakowa, z Katowic, Pszczyny i Wrocławia.

Podczas spotkań zatrzymaliśmy się nad tym, by przypomnieć  jak zrodził się kult Najświętszego Serca Jezusa i kto był krzewicielem tego kultu, jak ważna są pierwsze piątki miesiąca i wynagradzanie Bożemu Sercu, jak również  to,  że prawdziwie w Eucharystii bije to Serce.  Przypatrywaliśmy się także różnym fragmentom biblijnych, ukazującym jak wielka jest miłość  Serca Jezusa i co z tego wypływa konkretnie dla naszego życia. Była to również okazja by  się głębiej pochylić się nad przykazaniem Miłości Boga i bliźniego, które jest istotą życia chrześcijańskiego i budowania relacji z innymi ludźmi.

Ważnym punktem spotkania była Eucharystia, jak również osobista adoracja Serca Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, a o godzinie 15 00 wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Przy  obiedzie, jak również kawie, herbacie i ciastku, był czas na rozmowy i dzielenie się doświadczeniem życia w relacji z Bogiem, jak i zwyczajnymi sprawami naszego codziennego życia.

Szybko i w miłej atmosferze upłyną ten czas. Z nadzieją oczekujemy na kolejny Dzień Skupienia, który jest okazją by przybliżyć się do Boga, jak również spotkać w swoim gronie.

Aktualności Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce