Światowy Dzień Małżeństw z niesłyszącymi narzeczonymi

Światowy Dzień Małżeństw obchodzony jest w drugą niedzielę lutego. W Duszpasterstwie Niesłyszących przy tej okazji odbywały się nauki przedślubne w języku migowym. Na nasze zaproszenie wprawdzie odpowiedziała zaledwie jedna para, ale po raz pierwszy organizowaliśmy takie wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. Mamy nadzieję, że w przyszłości takich par będzie więcej, a wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce. Zwieńczeniem nauk była Msza Święta w kaplicy wrocławskiego Duszpasterstwa Niesłyszących.

Światowy Dzień Małżeństw obchodzony jest w drugą niedzielę lutego. Termin ten jest nieprzypadkowy – w okolicach powszechnie znanych walentynek, z tą różnicą, że promuje, a jednocześnie podkreśla, wagę sakramentalnego związku małżeńskiego dla funkcjonowania rodzin i społeczeństw. Inicjatywa ta zwraca również szczególną uwagę na piękno wierności, poświęcenia i radości w życiu codziennym małżonków.

Pomysł świętowania zrodził się w Stanach Zjednoczonych w 1981 roku wśród świeckich małżeństw. W dwa lata później zyskał aprobatę organizacji Worldwide Marriage Encounter (Światowe Spotkania Małżeńskie) i inicjatywie tej nadano miano „Światowego Dnia Małżeństwa”. A w roku 1993 święto zyskało apostolskie błogosławieństwo św. Jana Pawła II.

Aktualności Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce